Facebook pageYoutube channelen

Martina BAČOVÁ

(*1.1.1982, Ostrava)

česká houslistka

Životopis: Vystupovala v České republice, na Slovensku,v Maďarsku, ve Francii a v Španělsku. Její kompaktní disk Elegantní provokace získal několik ocenění v zahraničí. Za tento snímek získala stipendium v Clevelandu. Je členkou klavírního tria (s Terezií Fialovou a Mikulášem Houskou) a členkou souboru Baborák Enbsemble. V roce 2009 vystoupila na festivalu Pražské jaro.

Studium: Janáčkova konzervatoř v Ostravě a Fakulta umění v Ostravě (Zdeněk Gola, absolvovala 2008); Pražská konzervatoř a Hochschule für Musik C. M. von Weber v Drážďanech (Ivan Ženatý, 2008-2010); Encore School for Music, Cleveland (Linda a David Caroneovi; mistrovské kurzy u Phillipe Graffina, Charlese Neidicha a Jamese Buswella.

Soutěže: Kocianova houslová soutěž v Ústí n. Orlicí (1. cena); Prague Junior Note (absolutní vítězka); Cena POROTY MISTROVSKÝCH KURZŮ V Meissenu (1999); Beethovenův Hradec (1. Cena a cena za nejlepší provedení díla L. van Beethovena, 2002); vítězství v prestižní soutěži International Review – Outstanding Recording časopisu International Record Review.

Repertoár: G. Ph. Telemann, A. Vivaldi, J. S. Bach, W. A. Mozart, L. van Beethoven, A. Dvořák, J. Suk, S. Bodorová ad. Recenze, články apod.: “Martina Bačová is a strong, highly communicative player, unnerwingly passionate at times, feirly individual too and plainly deserving of the numerous prius and accolades that have been awarded to her…“ (Rob Cowan, Gramophone, Semptember 2009).

Diskografie: CD Elegantní provokace; CD Mendelssohn-Bartholdy: Koncert d moll; CD Ja Ra Laj.

Agentura: ARCODIVA, Jaromírova 42, Praha 2, tel. +420 777 687 797; e-mail: martina.bacova@centrum.cz