Facebook pageYoutube channelen

Barbora BRABCOVÁ

(*13.8.1994, Tábor)

česká klavíristka

Životopis: Kromě klavíru se věnuje hře na zobcovou flétnu a skladbě. Provedla mj. Mozartův Koncert pro klavír a orchestr A dur (KV 488) se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, dále Lisztův Koncert pro klavír a orchestr č. 1 Es dur s Jihočeskou komorní filharmonií ad. Vystoupila mj. v Německu (Hamburg, Lübeck) ad.

Studium: Základní umělecká škola Otakara Jeremiáše v Českých Budějovicích (Magda Štajnochrová); Konzervatoř v Českých Budějovicích (M. Štajnochrová). Na Pražské konzervatoři studuje také skladbu (R. Rejšek). Soutěže: Prague Junior Note (čestné uznání 2. tupně, 2004; 2. cena a cena za nejlepší provedení skladby Carla Czernyho (2008); v téže soutěži získala 1. cenu a titul Absolutního vítěze (zvláštní cena poroty za mimořádný pianistický výkon, 2009); soutěž Concertino Praga, mezinárodní soutěž (1. cena v oboru smyčcová kvarteta (s flétnistkami Anežkou Vargovou, Zdeňkou Hanzlíkovou a Klárou Škodovou, 2009); mezinárodní soutěž (1. cena, 2010); soutěžní přehlídka Mladý klavír Pražské konzervatoře, titul laureát, 2009 a 2013); mezinárodní Smetanovská klavírní soutěž v Plzni (2. cena, 2010); mezinárodní Novákova klavírní soutěž v Kamenici n. Lipou (2. cena, 20011); Brněnská klavírní soutěž (3. cena, 2011); soutěžní přehlídka konzervatoří a hudebních gymnázií Pardubice (1. cena, 2013); Mezinárodní klavírní soutěž Competition for Young artists, Vídeň

Repertoár: W. A. Mozart, C. Czerny, F. Liszt, C. M. von Weber, M. A. Balakirev, M. P. Musorgskij, B. Smetana, V. Novák ad.

YouTube: Vítězslav Novák: Memories

Facebook: http://cs-czfacebook.com/BBarbunka