Facebook pageYoutube channelen

Petr ČECH

(*18.3.1979, Praha)

český varhaník

Životopis: Působí jako varhaník v Chrámu Matky Boží před Týnem a jako pedagog na Pražské konzervatoři, dále v Ostravě a na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Spolupracuje mj. se svou sestrou, houslistkou Alenou Čechovou, dále se sopranistkou Ludmilou Vernerovou a s trumpetistou Jaroslavem Halířem.

Studium: Pražská konzervatoř (klavír Marta Teaderová, varhany Jan Hora); Hudební fakulta Akademie múzických umění v Praze, Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst (Jan Laukvik). Doktorandské studium na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě.

Festivaly: Mezinárodní varhanní festival Varhany znějící (Slaný, Velvary, Zlonice, Petrovice, Dolní Hbity, 2014).

Soutěže: Varhanní soutěž v Opavě (1. cena, 1996); Mezinárodní interpretační soutěž Brno (2. cena, 2002); soutěž J. P. Sweelincka v Gdaňsku (laureát, 2004); Mezinárodní soutěž Pražského jara (1. cena, 2006); Cena Nadace Českého hudebního fondu; Cena Nadace Leoše Janáčka; Cena Nadace Bohuslava Martinů; soutěž o evropskou hudební cenu v Luxemburku (zvláštní prémie).

Diskografie: CD Vixen (varhanní dílo Aloise Háby); CD Hudební fakulta AMU představuje (skladby Petra Ebena); CD firmy RC (Švýcarsko) se skladbami O. A. Tichého a Petra Ebena společně s žesťovým kvintetem České filharmonie.

Repertoár: J. S. Bach; F. Mendelssohn-Bartholdy; F. Liszt; J. Brahms; R. Schumann; Gustav Jensen; varhanní tvorba 20. století; Petr Eben; O. A. Tichý ad.

http://www.google.cz/webhp?nord=1#nord=1&q=petr+%C4%8Dech+varhany;

e-mail: pe.ce@centrum.cz; tel. 604 407 558