Facebook pageYoutube channelen

Vilém HOFBAUER

(*2.4.1999, Třešť)

český trumpetista

Životopis: Pochází z hudebnické rodiny (oba rodiče jsou učiteli hudby na Základní umělecké škole, bratr Walter je rovněž trumpetistou (viz heslo Hofbauer, Walter). Základy hudebního vzdělání získal ve hře na flétnu; poté se učil hrát na klavír a od roku 2001 na trubku. Ve Žďáru nad Sázavou získal Vilém Hofbauer stipendium za výkon v soutěži talentů z Vysočiny a současně cenu hejtmana kraje Vysočina. Účinkoval s Komorní filharmonií Pardubice v pořadu My jsme malí muzikanti (24. 3. 2013). Věnuje se rovněž hře na klavír.

Studium: Nejprve ho učili otec Vilém Hofbauer, který je hobojistou, a Jiří Jaroněk. Nyní (2014) je posluchačem Pražské konzervatoře (Jiří Jaroněk).

Soutěže: Získal 2. cenu v Národní soutěži Concertino Praga (2008); společně s bratrem Waltrem se jako duo dvou trubek umístili na 1. místě v Národní soutěži Concertino Praga (2012). Vilém získal 1. cenu a titul absolutního vítěze v soutěži žesťových nástrojů v Brně; s žesťovým kvintetem ZUŠ v Jihlavě získal cenu nejlepšího hráče na žesťový nástroj (2010) a dále zvláštní cenu za mimořádný interpretační výkon v soutěži ZUŠ ve hře na dechové nástroje (2013) a 1. cenu v Mezinárodní soutěži Concertino Praga (2014). Oba bratři jsou členy žesťového kvinteta Bohemia Brass, ve kterém Walter hraje na tubu. V mezinárodní interpretační soutěži Pražského jara získal Vilém Hofbauer 1. cenu za provedení povinné skladby Juraje Filase Sladké hořkosti (2014).

Recenze, články atd.: "Rodina Hofbauerů z Třeště je celá muzikální, hudbě se věnují rodiče i oba synové. Jejich nejmladším talentem je trumpetista Vilém, který naposledy zvítězil v rozhlasové soutěži Concertino Praga." (Český rozhlas ČRo Region, Vysočina - Tandem).