Facebook pageYoutube channelen

Matouš KOPÁČEK

(*1.1.1989, Roudnice nad Labem)

český klarinetista

Životopis: Syn klarinetisty České filharmonie Tomáše Kopáčka, vnuk klarinetisty České filharmonie Jaroslava Kopáčka, bratr talentovaného trumpetisty Jonáše Kopáčka. Ke hře na klarinet ho inspiroval otec. Matouš Kopáček je členem mezinárodního symfonického orchestru EUROPERA (1. klarinet), s nímž sólově vystoupil v Německu, v Polsku a ve Francii.

Studium: Jeho dosavadním pedagogem je Matoušův otec Tomáš Kopáček.

Soutěže: Mezinárodní klarinetová soutěž Concorso internationale di esecutione musicale per Clarinetto-Giacomo Mensi (3. místo v kategorii do patnácti let, 2011); celostátní soutěž základních uměleckých škol (1. cena a absolutní vítěz v kategorii všech dechových nástrojů do patnácti let, 2012); 2. cena v mezinárodní klarinetové soutěži Czech Clarinet Art v Hořicích (2. cena, 2013); soutěž Pro Bohemia Ostrava (2. cena, 2011); Concertino Praga (absolutní vítěz 48. ročníku, 2014)

Repertoár: F. V. Kamář, C. M. von Weber, F. Poulenc, H. Klose, B. Martinů, O. Flosman, A. Messagero

YouTube: Matouš Kopáček (klarinet) zahrál skladby Carl Marii  von Webera a André Messagera

Recenze, články apod.: "Jsme vděčni za to, že tito mladí lidé mají příležitost představit se publiku nejen v pražském Rudolfinu, ale i ve městech na jihu Čech, která jsou svou architekturou jedinečnými dokumenty lidského umu a estetického cítění,…" (Jan Simon, ředitel Centra uměleckých těles, soutěží a přehlídek Českého rozhlasu).