Facebook pageYoutube channelen

Barbora KUBÍKOVÁ

(*18.5.1998, České Budějovice)

česká kytaristka

Životopis: Původně se učila hrát na zobcovou flétnu a zpívala v pěveckých souborech (Jitřenka, Sedmikrásky, Carmínek, Carmina), byla členkou folklorního souboru Borováček. V roce 2004 začala se studiem hry na kytaru. Účinkovala jako sólistka s orchestrem Jihočeského divadla v Českých Budějovicích (A. Vivaldi: Koncert pro kytaru D dur).

Studium: Základní umělecká škola v Českých Budějovicíchna Piaristickém náměstí (Pavel Steffal) a Konzervatoř v Českých Budějovicích. Absolvovala mistrovský kurs v Křivoklátě (2010).

Soutěže: 1. cena Mezinárodní kytarové soutěže ve Zruči nad Sázavou (2009); absolutní vítězství v národní soutěži PRAGUITARRA CLÁSSICA (2013); 3. cena v Mezinárodní soutěži Guitartalent v Brně; 1. cena a absolutní vítězství v oboru komorní hudby v celostátní soutěži v Novém Strašecí (2011); této soutěže se zúčastnila v kategorii sedmnáctiletých a získala 1. cenu (2012); 1. cena a cena EMCY v Mezinárodním soutěži Concertino Praga (2013).

Repertoár: J. S. Bach, A. Barrios, L. Brouwer, G. F. Haendel, L. Legnani, A. Piazzolla, D. Scarlatti, F. Sor, M. Tesař, F. M. Torroba, H. Villa-Lobos, M. Zelenka, E. Granados, L. Janáček, P. van der Staak, Yiruma

YouTube: A. Vivaldi: Koncert pro kytaru D dur (nahráno 15. 12. 2012)

Agentura: Tanja Classical Music Agency

Diskografie: natočila dva kompaktní disky (2010, 2011).