Facebook pageYoutube channelen

Lukáš MOŤKA

(*18.12.1983, Šternberk)

český trombonista

Životopis: Byl členem orchestru Moravského divadla Olomouc a poté prvním trombonistou orchestru opery Národního divadla v Brně, nyní (2014) je sólotrombonistou České filharmonie v Praze. Jako sólista spolupracoval s Filharmonií Brno, Pražským komorním orchestrem, Filharmonií Hradec Králové, Karlovarským symfonickým orchestrem, Komorní filharmonií Pardubice, s Vogtland Philharmonie Greiz/Reichenbach, se Slováckým divadlem v Uherském Hradišti a dalšími. Je členem žesťového souboru CzechBrass a Sdružení hlubokých žesťů České filharmonie a Czech Philharmonic Jazz Band. Provedl skladby českých soudobých autorů (mj. Juraje Filase, Ladislava Kubíka, Pavla Slezáka ad.). Je vyhledávaným komorním hráčem.

Studium: Konzervatoř Pavla Josefa Vejvanovského v Kroměříži (Rudolf Beran); Janáčkova Akademie múzických umění v Brně (Jaroslav Kummer; bakalářské studium a magisterský program Akademie múzických umění v Praze (Jiří Sušický); Konservatorium privatuniversität Wien (Gabriel Madas).

Soutěže: Soutěž konzervatoří České republiky (1. cena a titul absolutního vítěze); Mezinárodní soutěž žesťových nástrojů v Brně (1. cena a titul absolutního vítěze); soutěž Talent roku (ocenění poroty); byl semifinalistou v soutěži Hungarofwest v Maďarsku, dále v soutěži LieksaBrassWeek ve Finsku a v mezinárodní soutěži ARD v Německu; soutěž v Markneukirchenu v SRN (3. cena; soutěž Pražského jara (2. cena, 2011).

Repertoár: J. B. Riccio, J. K. J. Neruda, E. Bozza, G. Torelli, O. Bohme, C. Saint-Saëns, J.-F. Michael, J. G. Albrechtsberger, G. Finger, L. Grondahl a další.

Agentura: TRIART MANAGEMENT, tel.: +420 323 655 053, e-mail: info@triartmanagement.cz