Facebook pageYoutube channelen

Petr NOUZOVSKÝ

(*29.12.1983, Praha)

český violoncellista

Životopis: Koncertoval v mnoha evropských zemích (mj. Rusko, Holandsko, Slovensko, dále v Japonsku, v USA a dalších zemích). Po tři roky byl zařazen na tzv. Prémiové listině mladých; několikrát byl stipendistou Nadace Bohuslava Martinů a Nadace Českého hudebního fondu; opakovaně ho sponzorovala nadace Musica iuventis a Nadace Oscar und Vera Ritter Stiftung, Hamburg. V osobním vlastnictví má nástroj Miroslav Komár (2003, Praha) a hraje na zapůjčené violoncello Jean Baptiste Vuillaume z roku 1835.

Studia: Pražská konzervatoř (F. Pišinger, J. Bárta, J. Páleníček); Hudební fakulta AMU (J. Hošek, M. Petráš); Hochschule für Musik v Drážďanech (2007-2009, Wolfgang Emanuel Schmidt); soukromě studoval u Stanislava Apolína, poté na Královské konzervatoři v Madridu (Iagob Fanló). Mistrovské kurzy u Ralfa Kirschbauma, Tsuyoshiho Tsutsumy, Miklose Perényiho, Josefa Chuchro, Franze Helmersonna, Mstislava Rostropoviče, Evana Drachmana, Joela Krosnicka, Borise Pergamenščikova a dalších, Letní škola Meadowmount School od Music a semináře G. Piatigorského.

Soutěže: Oceněni New Master on Tour (2007); Concertino Praga; soutěž v Liezen (Rakousko). Zvítězil v soutěži mladých talentů, Brno (2005). Je laureátem soutěže The International Holland Music Sessions a finalistou soutěže Borletti – Buitoni Trust (2009).

Repertoár: L. v. Beethoven, V. Kramář-Krommer, Cl Debussy, V. Novák a další); uvedl řadu skladeb soudobých autorů, mj. díla Martina Schlumpfa, Josepha Summera, Věroslava Neumanna ad.

YouTube: José Bragato: Milontan; Koncert v Bruntále; Arvo Pärt: Spiegel im Spiegel.

Agentura: PRESTO, Na Hradbách 10, 702 00 Moravská Ostrava, e-mail: agenturapresto@volny.cz