Facebook pageYoutube channelen

Eva SCHÄFFEROVÁ

(*6.8.1995, Liberec)

česká houslistka

Životopis: Narodila se a působí v Liberci. Od roku 2001 je členkou tria (s Pavlou Mazancovou - housle a Magdalenou Ochmanovou - klavír). Trio vzniklo z podnětu pedagogů Pražské konzervatoře Jaroslava Foltýna a Michala Rezka a stalo se v roce 2012 absolutním vítězem Národní soutěže Concertino Praga. Schäfferová je členkou mezinárodního symfonického orchestru Europera. Vystupovala mj. v litevském Kaunasu (s tamní filharmonií hrála Sibeliův Koncert d moll), dále ve Švýcarsku, Německu, Rakousku, Polsku, Itálii. S Komorní filharmonií Pardubice přednesla Glazunovův Houslový koncert a moll.

Studium: Pražská konzervatoř (Pavel Kudelásek); soukromé lekce u Ivana Štrause na Akademii múzických umění v Praze a u Petera Michalici v Kremnici na Slovensku. Nyní (2014) studuje na AMU u Ivana Štrause.

Soutěže: Mezinárodní houslová soutěž Josefa Muziky v Nové Pace (2011); Cena Editio Bärenreiter pro laureáta Kocianovy houslové soutěže 2011 a studijní pobyt na mezinárodních houslových kurzech v Kremnici; Mezinárodní smyčcová soutěž G. Ph. Telemanna v Poznani (2012); Mezinárodní houslová soutěž Jaroslava Kociana v Ústí nad Orlicí (3. cena, 2012). S triem: Mezinárodní soutěž Concertino Praga (1. cena, 2012). Repertoár: J. S. Bach, W. A. Mozart, H. Wieniawski, N. Paganini, A. Dvořák, A. K. Glazunov, J. Sibelius

YouTube: Jean Sibelius: Concerto for violin and Orchestra, first part, Kaunas Philharmonic Orchestra; Houslový recitál Evy Schäfferové (MITEL TV)

Články, recenze a pod.: "Její jistota byla zřejmá. Ale nebyla to jen sázka na jistotu, nechyběla výborná intonace a kvalita tónu…" Doc. František Novotný, předseda poroty Kocianovy soutěže (prgkons.cz/renderDocument ID=58, 2011).