Facebook pageYoutube channelen

Julie SVĚCENÁ

(*4.4.1994, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav)

česká houslistka

Životopis: Vystupovala v USA, ve Francii, Lucembursku, Německu, Rakousku, Jordánsku a v dalších zemích. Pravidelně spolupracuje se soubory Virtuosi Pragenses a Quattro. Vystupuje rovněž se svým otcem, houslistou Jaroslavem Svěceným; soustavně spolupracuje s pianistou Václavem Máchou.

Studium: Pražská konzervatoř (Dana Vlachová); ve Velké Británii studovala u Rodneyho Frienda. Mistrovské kurzy absolvovala u Zachara Brona v Interlakenu ve Švýcarsku, u Borise Kusníra v Rakousku a u Stephena Shippse ve Spojených státech.

Soutěže: Celostátní soutěž ZUŠ v Liberci (zvítězila v letech 2001, 2005 a 2008); cena primátora města Liberec za nejlepší provedení české skladby; osmkrát zvítězila v Kocianově houslové soutěži v Ústí nad Orlicí; soutěž Concertino Praga (1. cena, 2010); soutěž G. Ph. Telemanna v polské Poznani (2. cena a zvláštní ocenění poroty pro největší osobnost soutěže, 2010); soutěž v Kloster-Schöntal ve SRN (5. cena, 2011).

Festivaly: Rozhlasový podzim; Moravský podzim; Smiřické svátky hudby; Kocianovo Ústí a další.

Repertoár: A. Vivaldi, F. Mendelssohn-Bartholdy, J. Brahms, P. de Sarasate, M. Ravel, O. Ševčík, F. Ondříček, E. Ysaÿe a další.

Diskografie: CD Julie (2010).

Články, recenze apod.: "Nedávno oslavila sedmnácté narozeniny. Není jen usměvavou blondýnkou a dcerou slavného otce. (…) Je skromná, ale cílevědomá…" Poděbradské noviny, bez data.

YouTube: Houslový recitál (24. 1. 2013); M. Ravel: Tzigane (s Plzeňskou filharmonií, dir. M. Šedivý).

Agentura: ARCO DIVA, tel.: +420 777 687 797