Facebook pageYoutube channelen

Petr NEKORANEC

(*25.2.1992, Nové Dvory u Polné)

český operní pěvec - tenor

Životopis: Působení - Bayrische Staatsoper / Opernstudio.
Spolupráce – Dětská opera Praha, Coro Filarmonico Veneto a Orchestra Regionale Filarmonia Veneta, Teatro Nuovo di Torino, Barocco sempre giovane, Česká filharmonie, Divadlo J. K. Tyla v Plzni.

Studium: Základní umělecká škola v Polné (Arnoštka Zemanová); Střední odborná škola pedagogická v Čáslavi; Konzervatoř Pardubice (Jarmila Chaloupková); soukromě a mistrovské kurzy Antonio Carangelo.

Repertoár: G. Rossini, F. X. Brixi, A. Dvořák, B. Smetana, A. Scarlatti, G. Caccini, G. Verdi, W. A. Mozart, R. Straus, B. Britten, O. Respighi, F. Schubert,  G. Donizetti, V. Bellini, A. Vivaldi, G. F. Händel, C. Monteverdi, M. P. Musorgskij, P. I. Tchaikovskij, L. Janáček, B. Martinů ad.

Soutěže: Pěvecká soutěž Olomouc (2012, absolutní vítěz a laureát festivalu); Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka v Karlových Varech (2012, 1. cena v kategorii Píseň a 2. cena v kategorii Junior; 2013, 2. cena v kategorii Junior, cena Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro ad.); Concours international de chant / Toulouse (2014, 2. místo); Mezinárodní pěvecká soutěž Ljuba Welitsch /Wien (2014, vítěz).

Recenze, články apod.: "Dvacetiletý český tenorista je předurčen hlasem i zjevem k lyrickému oboru, zpívá lehce a lahodně s ojedinělou kultivovaností i s citlivou hereckou vlohou. Bude-li se dál pilně věnovat přesnosti koloratur a střežit si svůj obor, může se brzy propracovat mezi skutečnou elitu." (Hudební rozhledy, 2013).
"Nekoranec fascinuje příjemně posazeným hlasem, perfektně zvládnutou technikou i plným nasazením, pěvec dává najevo, že dobře ví, o čem je text, a přizpůsobuje tomu své vystupování včetně působivé mimiky. Po zásluze byl jeho výkon oceněn dlouhotrvajícím potleskem. Kdo ví, možná se pardubičtí posluchači stali svědky počátků kariéry budoucí slavné hvězdy." (Opera Plus, 2014).

Informační zdroje:
www.petrnekoranec.com, www.nachtigallartists.cz

Agentura: Nachtigall Artists Management

Kontakty:
e-mail: petr.nekoranec@gmail.com