Festival Brutal Assault přinese unikátní poctu Bedřichu Smetanovi

8. 3. 2024

Festival Brutal Assault, který letos odstartuje už posedmadvacáté, dokázal už mnohokrát, že není pouze metalovou přehlídkou. Nebojí se překračovat žánry a z vymezeného směru vybočit mnohdy překvapivým směrem. Už několik let je jeho nedílnou součástí ambientní scéna, do programu letos pořadatelé zařadili i taková jména jako Laibach nebo alternative/post-metalovou divu Julie Christmas. 

 

Tyhle úkroky stranou jsou podstatnou částí směřování akce, přesto se letos v Pevnosti Josefov u Jaroměře fanoušci dočkají skutečně unikátní události. 

Poprvé se zde totiž představí symfonický orchestr, konkrétně Bohemian Symphony Orchestra Prague. Ten spojil síly s domácí blackovou formací Cult of Fire a společně sestaví unikátní program vytvořený k poctě skladatele Bedřicha Smetany, od jehož narození letos uplyne 200 let. 

 

K tajuplným Cult of Fire, kteří se ve své poslední inkarnaci nořili do tajů indické mytologie a jedno ze svých vystoupení odehráli v podzemí Moravského krasu, Smetana tak trochu patří - v repertoáru mají i předělávku slavné "Vltavy" -, speciální festivalový set ale slibuje poněkud jiný zážitek. 

 

Podle organizátorů nepůjde o běžný koncert, kdy metalová skupina odehraje své skladby přearanžované pro hraní se symfonickým orchestrem. 

"V našem případě se jedná o hudbu složenou Vladimírem Pavelkou (Cult of Fire) a zaranžovanou Martinem Šandou pro kapelu a orchestr speciálně pro tuto příležitost a jako poctu skladateli vážné hudby - přepracováním hudebních motivů Bedřicha Smetany nebo na základě přímé i nepřímé inspirace jeho skladbami. Pravděpodobně půjde i o jedno z hudebně nejrychlejších vystoupení v historii Bohemian Symphony Orchestra Prague (a dost možná i obecně v oblasti spojení metalu a orchestru), kdy Cult of Fire vedle vášně pro jednoho z největších skladatelů v historii ukážou i svou zuřivější tvář," slibují pořadatelé z agentury Obscure Promotion. 

Je na co se těšit.

 

 

Zdroj: https://musicserver.cz/clanek/73081/festival-brutal-assault-prinese-unikatni-poctu-bedrichu-smetanovi/

 

Další aktuality

Mezinárodní hudební festival Třeboňská nocturna zve na 22. ročník i sérii zimních koncertů

16. 7. 2024

Hudební festival Zlatá Pecka 2024 oslaví 200 let od narození Bedřicha Smetany

11. 7. 2024

Výstava o českých skladatelích, turné po Dálném východě i slavné evropské festivaly

11. 7. 2024

Skončil nejrozsáhlejší ročník Smetanovy Litomyšle

8. 7. 2024

Zapojit se

Vyplňte následující formulář a přihlaste se ke značce Rok české hudby 2024 či Smetana200. Pro svůj projekt získáte mediální podporu, logo, automatické uvedení v kalendáři Roku české hudby 2024 a na portálu Kudy z nudy.

V případě, že pořádáte festival či akci s několikadenním trváním, vložte prosím jen ty akce, které se týkají Rok české hudby či Smetana200. Pro každou akci prosíme vyplňte formulář zvlášť s relevantním popisem.

Přihlaste se přes interaktivní formulář:

Přidat reprízu

Podrobnosti

Cena (nepovinné)

Místo konání

Kontakt na pořadatele

V případě, že v seznamu nejste uvedeni, vyberte "Jiný" a vyplňte pole "Název pořadatele (jiný)".

Formulář je chráněn službou reCAPTCHA od společnosti Google.

Chystáte se zavřít formulář.

Vyplněné informace se neuloží.

Zavřít Pokračovat ve vyplňování