Světový svátek hudby v Českých Budějovicích – Výzva k účasti

4. 4. 2024

Tisková zpráva, 3. 4. 2024

 

Začátkem léta České Budějovice ožijí hudbou! K Fête de la Musique neboli svátku hudby, který se slaví po celém světě vždy v čase letního slunovratu  se připojují České Budějovice již více než deset let. Svátek hudby se pravidelně koná vždy 21. června ve zhruba 120 zemích na 5 kontinentech.

 

Ve čtvrtek 20. června a v pátek 21. června 2024 různé hudební žánry, známé i méně známé písně a interpreti rozezní veřejný prostor Českých Budějovic. Pořadatelé jihočeského svátku hledají zájemce k účasti na programu!

 

„Na oba dny hledáme muzikanty, hudební soubory, kapely všech žánrů či úrovní. Máme připraveno několik míst v centru města, na kterých vzniknou improvizované hudební scény pro muzikanty, kteří se nám  přihlásí. Těšíme se na známé i nové tváře“ upřesňuje otevřenost výzvy pořadatel  akce Josef Korda. 

Svátek hudby se poprvé slavil ve Francii již v roce 1982. Muzikanti v den letního slunovratu 21. června oslavují hudbu a hrají v parcích, na ulicích či náměstích. Dnes se k akci připojují umělci ze 120 zemích na pěti kontinentech. Tradičně hudebníci na svátek hudby vystupují zdarma a posluchači neplatí vstupné.

 

Výzva a podmínky přihlášení jsou ke stažení na webových stránkách www.svatekhudby.eu. Podrobný program celé akce bude upřesněn na základě přihlášených hudebníků začátkem června 2024. Josef Korda ve spolupráci s Alliance Française Jižní Čechy by rád pozval hudebníky z Českých Budějovic a z celých Jižních Čech, aby se této slavnosti hudby zúčastnili. V letošním roce se připojujeme k Roku české hudby 2024, jehož hlavní sdělení je Hudba jsme my.

Další aktuality

Mezinárodní hudební festival Třeboňská nocturna zve na 22. ročník i sérii zimních koncertů

16. 7. 2024

Hudební festival Zlatá Pecka 2024 oslaví 200 let od narození Bedřicha Smetany

11. 7. 2024

Výstava o českých skladatelích, turné po Dálném východě i slavné evropské festivaly

11. 7. 2024

Skončil nejrozsáhlejší ročník Smetanovy Litomyšle

8. 7. 2024

Zapojit se

Vyplňte následující formulář a přihlaste se ke značce Rok české hudby 2024 či Smetana200. Pro svůj projekt získáte mediální podporu, logo, automatické uvedení v kalendáři Roku české hudby 2024 a na portálu Kudy z nudy.

V případě, že pořádáte festival či akci s několikadenním trváním, vložte prosím jen ty akce, které se týkají Rok české hudby či Smetana200. Pro každou akci prosíme vyplňte formulář zvlášť s relevantním popisem.

Přihlaste se přes interaktivní formulář:

Přidat reprízu

Podrobnosti

Cena (nepovinné)

Místo konání

Kontakt na pořadatele

V případě, že v seznamu nejste uvedeni, vyberte "Jiný" a vyplňte pole "Název pořadatele (jiný)".

Formulář je chráněn službou reCAPTCHA od společnosti Google.

Chystáte se zavřít formulář.

Vyplněné informace se neuloží.

Zavřít Pokračovat ve vyplňování